Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium

2016-2017-es tanév

Augusztus

22.

H

10.00

Nyitó értekezlet

22.

H

10.30

Vezetői értekezlet

22-24.

H-Sz

 

Környezetvédős gólyatábor –Mórahalom (Kovács Veronika, Pintérné Temunovic Andrea)

22.

H

 

Gólyanap 9. C - Mórahalom

23-29.

K-H

 

Munkaközösségi értekezletek

25.

Cs

7.30

Javító vizsgák

25-30.

Cs-K

 

Osztályozó vizsgák

30.

K

 

Gólyanap 9.Kny, 9.A

31.

Sz

13.00

Gólyanap 9.E

31.

Sz

10.00

Tanévnyitó értekezlet (tűzvédelmi, munkavédelmi oktatás)

31.

Sz

9.00-14.00

Tankönyvosztás - 9. évfolyam


Szeptember

1.

Cs

 

A pedagógiai program, az SZMSZ, házirend átnézése

1.

Cs

 

Tankönyvosztás-10.-11.-12.évfolyam

1.

Cs

7.45

Kilencedik osztályos tanulók fogadása (udvar vagy 205. terem)

1.

Cs

 

Négy osztályfőnöki óra

1.

Cs

5.ó

Angol nyelvi szintfelmérő: 9.B, 9.C, 9.Kny, 9.E, 9. Ipm, 9.Ipt

1-9.

Cs-P

 

Tankönyvosztás az ingyenes tankönyvre jogosult diákok számára

5.

H

 

Jelentkezési határidő az őszi szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgákra

5-9.

H-P

 

Tömörkény Képzőművészeti Pályázat meghírdetése

5.

H

 

A Tömörkény évforduló programjainak leadási határideje

6.

K

10.20

DSK (Weisz Emília)

6.

K

14.30

IDB

6.

K

 

„Édes anyanyelvünk” jelentkezési határidő

9.

P

17.00

Szülői értekezlet a 9. osztályok számára és pszichológus előadása

13.

K

 

A Konfuciusz Intézet tájékoztatója

15-23.

 

 

Német cserekapcsolat-utazás Forchheimba (Zsótér Éva, Gyuris Annett)

16.

P

 

„Édes anyanyelvünk” Csongrád megyei döntő (Varga Magdolna, Dirner Ágota, Horváth Szabolcs)

 

19.

H

 

Tanmenetek leadása (1 pld nyomtatva, 1 pld digitálisan)

23.

P

 

Jelentkezési határidő az OKTV-re – szaktanárnál, igazgatóhelyettesi irodában

23.

P

 

Jelentkezési határidő az ÚTRAVALÓ ösztöndíjprogramra EFOP-3.1.4-VEKOP-15-2015-00001

 

 

 

Jelentkezési határidő a Szent-Györgyi Albert Tanulmányi versenyre (termtud.mk.:)

25.

V

 

15. Pick Utcai Futófesztivál

28.

Sz

13.30

Gólyaavató (9. és 10. osztálynak 5 tanítási óra).

30.

P

 

Európai Diáksport Napja – Magyarország (Fekete Zoltán)

30.

P

 

Jelentkezési határidő a Pályaválasztási Napokra (Göblyös Róbert)


Október

3.

H

 

Nyitott Bíróságok előadások októbertől kezdődően igény szerint osztályfőnöki órákon

3.

H

 

Bűnmegelőzési előadások októbertől kezdődően igény szerint osztályfőnöki órákon

3-7.

H-P

 

Előkészítők: magyar, angol nyelv, rajz , német nyelv (ének később indul)

4.

K

 

Állatok világnapja (10. C környezetvédő cs.Kovács Veronika, Udvarhelyi Brigitta)

4.

K

17.00

Nyílt nap (munkaközösség vezetők)

6.

Cs

14.30

Közösségi nap (9-10. évfolyam)

7.

P

17.00

Szülői értekezlet a 12 évfolyam számára

6-14.

Cs-P

 

Aradi vértanúk napja (faliújság:,ofő óra) (tört. mk.: Bádonyiné Nagy Ilona)

 

 

13.30

Deák fordító verseny (angol, idegennyelvi mk.)

8.

Szo

 

MOL-Suliváltó

8.

Szo

14.00-17.00

A spanyol kéttannyelvű tagozat 10. évfordulója (A Spanyol kultúra napja) (spanyol mk)

14-27.

P-Cs

 

Őszi írásbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák

15.

Szo

 

Munkanap (okt 31. hétfő) EGÉSZSÉGNAP és FÜSTMENTES NAP (1-3.óra)

15.

Szo

 

Aradi kirándulás (tört.mk.Varga Magdolna , Kiss András)

15.

Szo

 

A honlap szerkesztése-megbeszélés

20.

Cs

 13.15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 9-10. évfolyam (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák)

20-21.

Cs-P

 

Pályaválasztási Napok IH (Göblyös Róbert)

21.

P

 

Ünnepi megemlékezés (tört.mk: Lévainé dr. Kovács Marian) (6 rövidített óra)

17-21.

H-P

 

Faliújság: történelem mk:Rákos Magdolna)

 

 

 

„Édes anyanyelvünk” országos forduló

 

 

 

A magyar festészet napja –művészeti tagozat

25.

K

15.00

Implom József Helyesírási Verseny (magyar mk.:Zsótér Éva, Horváth Szabolcs))

28.

P

 

Tanári kirándulás (Kecskemét) IGAZGATÓI SZÜNET???

 

 

 

Jelentkezési határidő a X.Országos Tolkien Levelező Versenyre (magyar mk.: Varga Magdolna)

 

 

 

A magyar festészet napja – művészeti tagozat (esőnap)

 

 

 

Jelentkezési határidő az Arany János Irodalmi Versenyre (magyar mk.)

 

 

 

Dákolimpia (kosárlabda, labdarúgás, röplabda, kéilabda, asztalitenisz, úszás)

28.

P

 

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap


November

2-4.

Sz-P

 

Őszi szünet

7.

H

 

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

7.

H

 

Történelem OKTV 1.

7.

H

 

Tömörkény évforduló ünnepségsorozat kidolgozott programjainak leadása (vezetői értekezlet)

8.

K

 

Földrajz OKTV 1.

9.

Sz

 

Informatika 2. kat. OKTV 1.

9.

SZ

 

KI-MIT-TUD? (Lovasné Bartha Edit)

10.

Cs

 

Latin OKTV 1.

10-14.

Cs-H

 

Őszi szóbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák emelt szintű

11.

P

 

Magyar Nyelv Napja (magyar mk.:Keresztesné Molnár Mónika)

11.

P

15.00

Szülői Közösség ülése, Szülők Akadémiája (pszichológus)

 

 

15.30

Fogadóórák

 

 

17.00

Szülői értekezletek

 

 

 

William Blake angol szép kiejtési verseny (angol mk.)

 

 

 

Bursa Hungarica ösztöndíj pályázat (osztályfőnöki mk.)

 

 

 

OTP verseny (osztályfőnöki mk.)

 

 

 

Zrinyi Ilona matematikaverseny (mat-fiz.mk.)

 

 

 

Árokszállásy biológia verseny (termtud.mk.)

14.

H.

 

Angol nyelv OKTV 1.

 

 

 

Nevezési határidő az Arany Dániel matematika versenyre (mat-fizmk.)

15.

K

 

Matematika OKTV 1.

16.

Sz

 

Magyar nyelv OKTV 1.

16.

Sz

15.00

Beszélgetés az intézményvezetővel

 

 

 

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-első forduló

17.

Cs

 

Fizika OKTV 1.

 

 

 

Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny

21.

H

 

Kémia OKTV 1.

21-25.

H-P

 

Őszi szóbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák középszintű

23.

Sz

 

Informatika I. kategória: alkalmazási ismeretek OKTV 1.

24.

Cs

 

Biológia OKTV 1.

25.

P

 

A méréshez szükséges adatküldés határideje az OH-nak a kompetenciaméréshez (MorónéTapody Éva)

28.

H

 

Német nyelv OKTV 1.

29.

K

 

Olasz nyelv OKTV 1.

30.

Sz

 

Spanyol nyelv OKTV 1.

28-dec.2.

H-P

 

„Év tanára” szavazás


December

2.-21.

P-Sz

 

Tömörkény Napok - Tömörkény megemlékezés, TÖMÖRKÉNY ÉVFORDULÓ

1.

Cs

 

Magyar irodalom OKTV 1.

2.

P

17.00

Árpádházi Szent Erzsébet Alapítványi Est– Vedres (Lovasné Bartha Edit)

3.

Szo

 

Adventi kirándulás Bécsbe (Zsótér Éva, Lovász Márta)

5.

H

16.30

Mikulás (9. B, 9. Ipm,9.Ipt, Pintérné Temunovic Andrea, Dohány Gabriella, Dohány Edit,Orlikné Gáspár Karolina )

5.

H

 

Tömörkény Képzőművészeti Pályázat megnyitó

6.

K

 

Dráma OKTV 1.

6.

K

5-6.

Koncert délidőben – ének tagozat

7.

Sz

 

Művészettörténet OKTV 1. (pályamunka 2. forduló)

7.

Sz

15.00

Általános iskolák vetélkedője: Tömoörkény István és kora (történelem mk:Rákos Magdolna, Kovács Krisztina)

 

 

 

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-második forduló

 

 

 

A spanyol tagozat karácsonya

21.

Sz

 

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

21.

 

11.00

Karácsonyi ünnepség- DÓM magyar mk: (Dohány Gabriella, Dohány Edit)

22. – január 2.

Cs-H

 

Téli szünet


Január

3.

K

 

A téli szünet utáni első tanítási nap

4.

Sz

 

Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 1. – pályamunka beküldés

5.

Cs

 

Rajz és vizuális kultúra OKTV 1. – pályamunka beküldés

6.

P

 

Filozófia OKTV jelentkezési határidő

9.–

május 31.

H-Sz

 

Fittség mérés

10.

K

17.00

Nyílt nap(munkaközösség vezetők)

12.

Cs

 17.00

Felvételi tájékoztató és szülői értekezlet a végzős diákok szüleinek (intézményvezető-helyettesek)

 

 

14:00

Savaria országos történelem verseny (történelem mk.)

19.

K

 

A kitelepített németek emléknapja - kitelepítések (faliújság) (tört.mk.:Szita Ilona)

20.

P

 

A magyar kultúra napja (magyar mk.:Zsélyi Ildikó, 12. Ipm))

20.

P

 

Az első félév vége, osztályozó konferenciák a 9–13. évfolyam számára. (4 rövidített óra)

21.

Szo

10.00

Központi írásbeli a 8. osztályosok számára (matematika és magyar mk.)

23.

H

 

IGAZGATÓI SZÜNET

24.

K

 

Filozófia OKTV 1.

24.

K

5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat

26.

Cs

14.00

Pótló központi írásbeli felvételi a 8. osztályosoknak és a dolgozatok megtekintése 8.00-16.00

27.

P

 

Féléves értesítők kiadásának határideje


Február

1.

Sz

14.30

Félévi értekezlet és nevelési értekezlet (minden óra,rövidítve )

1-3.

Sz-P

 

A köztársaság napja (faliújság) (tört.mk.:Májer Márta)

 

 

 

Avram Hershko Természettudományi Verseny beküldési határidő 1. forduló (termtudmk.)

7.

K

15:00

Kazinczy Ferenc szépkiejtési verseny iskolai forduló (magyar mk.: Dohány Gabriella, Zsótér Éva)

 

 

 

Eötvös József szónoki beszédmondó verseny iskolai forduló (magyar mk.:Varga Magdolna)

9.

Cs

 

A 8. osztályos tanulók értesítése az írásbeli eredményekről/ Értékelő lap kiadása a 8. osztályosoknak

 

 

 

Jelentkezési határidő: XVIII. Országos Mintázásversenyre

11.

Szo

18.00-01.00

Szalagavató bál (Sportcsarnok)

 

 

 

II.Országos Festészeti Verseny

 

 

 

Curie természet és környezetvédelmi verseny (termtudmk.)

 

 

 

József Attila versmondó verseny (magyar mk.)

 

 

 

Jelentkezés és pályamunka beküldés a XVIII. Országos népművészeti versenyre

15.

Sz

 

Jelentkezési határidő érettségi vizsgákra, felsőoktatási intézményekbe

24. – március 3.

P-P

 

Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja (faliújság, ofő órák) (tört. mk.:Kovács Krisztina)

28. - március 1.

K-Sz

 12.00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása, rajz gyakorlati alkalmassági vizsga (5 rövidített óra)


Március

2.

Cs

13.15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 9-10. évfolyam (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák)

3.

P

15.00

Szülői Közösség ülése és Szülők Akadémiája (pszichológus)

 

 

15.30

Fogadóórák

 

 

17.00

Szülői értekezlet

6.

H

14.00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása - pótnap

 

Sz

 

Jelentkezési határidő :XXIV. Országos Rajzversenyre

 

 

 

Kenguru matematika verseny (mat-fiz.mk.)

 

 

 

Horváth István Károly latinverseny

 

 

 

Kálmán Lajos népdaléneklési verseny (készségt. mk.)

 

 

 

Csizmazia pályázat (termtud.mk.)

 

 

 

Diákolimpia - megyei forduló-röplabda

10.

P

 

A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása-határidő

14.

K

 

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (6 rövidített óra) (történelem mk.: Rechtenwald Kristóf ) (Faliújság:Rechtenwald Kristóf)

16-17.

 

 

IGAZGATÓI SZÜNET

 

 

 

Megyei idegen nyelvi verseny (Bethlen gimn., idegennyelvi mk)

 

P-Szo

 

ENIBE

 

 

 

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-döntő

22.

Sz

 

A Víz világnapja (9.C.:Pintérné Temunovic Andrea)

 

Cs-P

 

XXV. Országos Rajzverseny

 

Cs-P

 

XIX. Országos Mintázásverseny

31. - ápr. 1.

P-Szo

 

Festival’d Italiano

30. - ápr. 8.

 

 

Német cserekapcsolat- fogadás


Április

4.

K

5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat

6.

Cs

 

Filharmónia (Belvárosi mozi) 9-10. évfolyam (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák)

7-12.

P-Sz

 

Finn kórus cserekapcsolat -Utazás Turkuba (Dr. Dohány Gabriella)

7.

P

 

Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Hivatalnak

11.

K

15.00

A költészet napja (magyar mk.: Benkő Imola)

12.

Sz

 

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

13-18.

Cs-K

 

Tavaszi szünet

19.

Sz

 

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

 

 

„A fizika mindenkié”-országos programba való bekapcsolódás

 

 

 

Krúdy fordító verseny (idegennyelvi, angol mk)

 

 

 

Vöröskeresztes verseny (termtud.mk.)

 

 

 

Kitaibel Pál biológia és természetvédelmi verseny (termtudmk)

 

 

 

Integrált természettudományi verseny (termtud. mk)

 

 

 

Forrásközpontú történelem verseny (történelem mk)

 

 

 

Medve Szabadtéri Matekverseny

 

 

 

Tatai Országos Vers és Prózamondó Verseny (spanyol mk.)

 

 

 

Nemzetközi Színház fesztivál (spanyol mk: Koldo Sebastian)

19-25.

Sz-K

 

Osztályozó vizsgák az előrehozott érettségire

21.

P

 

Föld napja (10.C.: Kovács Veronika )

26.

Sz

 

Beszélgetés az intézményvezetővel

 

 

 

A holokauszt áldozatainak napja (faliújság, ofőóra ) (tört.mk.:Lénárdné Delley Piroska )

 

 

 

VIII. Országos balett és moderntáncverseny

26.

Sz

 

Általános iskolások értesítése a felvételről vagy elutasításról

 

 

 

XVIII. Országos népművészeti verseny


Május

 

 

 

Koncert vizsga

2-4.

K-Cs

 

Szerenád

4.

Cs

14.30

A 12-13. osztályosok osztályozó konferenciája., bolond ballagás (6. órában) Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamnak

5.

P

16.00

Ballagás ( Lovász Márta, Némethné Hérics Éva)   ( 6 rövidített óra.)

5.

P

 

Tömörkény pályázat beadási határideje

5-26.

P-P

 

Írásbeli érettségi vizsgák közép és emelt szinten

8-19.

 

 

Rendkívüli felvételi eljárás, ha a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel

8-9.

H-K

 

IGAZGATÓI SZÜNET, Tanulmányi kirándulások 9-11. évfolyam

10-11.

Sz-Cs

 

Délutáni tanítás (de. érettségik)

19.

P

 

Szóbeli érettségi tételek leadási határideje (intézményvezetőnek)

24.

Sz

 

Országos kompetencia mérés a 10. évfolyamon (Moróné Tapody Éva)

31.

Sz

 

Kihívás Napja (Bayer Attila)


Június

4.

 

 

A nemzeti összetartozás napja (faliújság, ofő órák) (tört.mk.:Varga Magdolna )

5.

H

 

Pünkösd

6-9.

K-P

 

Tömörkény pályázat értékelése (magyar mk.)

6-9.

K-P

 

13. évfolyam szakmai gyakorlati és szóbeli vizsga

8-15.

Cs-Cs

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák – a vizsgáztató tanárokat az OH jelöli ki.

15.

Cs

 

Utolsó tanítási nap

15.

Cs

 

Osztályozó konferenciák (3 rövidített óra)

16-22.

P-Cs

 

Szakmai gyakorlat a 9., 10. és a 11. szakképző évfolyamnak

19-30.

H-P

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák – a vizsgáztató tanárok a vizsgabizottságok kijelölése után kerülnek megnevezésre

22-29.

Cs-Cs

 

Bizonyítványosztás

22.

Cs

 

Beiratkozás a 9. évfolyamra

29.

Cs

17.00

Év végi fogadás

30.

P

9.00

Záró értekezlet