Nyomtatás

Énekkar
A Tömörkény István Gimnázium leánykara Dohány Gabriella vezetésével
Éneklő ifjúság hangversenyen Arany fokozat minősítést, az Év kórusa kitüntető címet szerzett

Gárdián Dóra 9. A
Kitűnő bizonyítvány

Kiss Blanka 9.A
Országos Kötélugró Diálolimpia egyéni 2., csapatban 1. helyezés

Kispéter Anna 9. A
Kitűnő bizonyítvány

Kozma Ildikó 9. A
Kitűnő bizonyítvány

Porkoláb Gergő 9. A
Kitűnő bizonyítvány

Dohány Eszter 9.C
Frimpong-Manso Debora
Papp Lilla
Curie Környezetvédelmi emlékverseny területi döntőben csapat III. helyezett.
Felkészítő tanár: Pintérné Temunovic Andrea

Kristó Melánia 9
.C
Rácz Gréta
Dél-Alföldi Ökoiskolák regionális vetélkedő (9.-10 évf) csapat I. helyezés
Felkészítő tanár: Pintérné Temunovic Andrea

Farkas Csilla 9.D
Kitűnő bizonyítvány
Bethlen Gábor Megyei Idegennyelvi és Országismereti Versenyen német nyelv 2. helyezés
Felkészítő tanár: Szlezák Anikó

Horváth Lívia 9. D
Országos Spanyol Nyelvű Prótza és Versmondó Verseny – kötelező vers kategória 3. helyezés
Felkészítő tanár: Ábrahám Szilvia

Kovács Roland 9.D
Eötvös József országos középiskolai szónokverseny országos döntőjébe jutott.
Felkészítő tanára: Varga Magdolna

Molnár Kinga 9.D
Kitűnő bizonyítvány

Szekeres Renáta 9.D
Kitűnő bizonyítvány

A Honfoglalás Iskolai Verseny I. helyezettjei
Lakatos Máté 9. D
Patkós Bence 9. D
Tóth Viktor 9. D
Felkészítő tanára: Varga Magdolna

ENIBE – Szókincs kategória 3. helyezés
Babos Anna 9. D
Bene Barbara 9. D
Molnár Kinga 9. D
Szabó Gréta 9. D
Felkészítő tanár: Ábrahám Szilvia

Bódi Richard 9. E
Bethlen Gábor Megyei Idegennyelvi és Országismereti Versenyen olasz nyelv 2.helyezés
Felkészítő tanár: Fürdökné Kovács Krisztina

Figura Tímea 10.A
Kitűnő bizonyítvány

Hatvani Virág 10. B
Kitűnő bizonyítvány

Kalmár Éva 10. B
Kitűnő bizonyítvány

Kálmán Dóra 10.B
Horváth István Károly latin nyelvi és kultúrtörténeti verseny I. kategória 2. helyezés
Felkészítő tanára:Vágó Mária

Farkas Réka 10. C

Ökoiskolák Regionális Környvédelmi Vetélkedő I. helyezett (Jeles bizonyítvány)
Felkészítő tanár: Vadászné Horváth Ildikó, Kovács Veronika

Galiba Enikő 10. C
Ökoiskolák Regionális Környezetvédelmi Vetélkedő I. helyezett
III. Dél-Alföldi Regionális Környezetvédelmi vetélkedő 1. helyezett
Felkészítő tanár: Vadászné Horváth Ildikó, Kovács Veronika

Kucsera Lotti
10.C
Festival d'Italiano országos olasz nyelvi versenyen egyéni ének könnyűzene kategóriában 1.helyezés
Felkészítő tanára:Rigóné Hargitai Csilla

Németh Adrienn 10.C
Kitűnő bizonyítvány

Csókási Gabriella 10.F
Diákolimpia sqash aranyérem

Havasi Stefánia 11. A
Kitűnő bizonyítvány

Papp Péter 11. A
Kitűnő bizonyítvány

Pável Kitti 11. A
Kitűnő bizonyítvány

11. B
Ismerd meg az Uniót helyi verseny első négy fordulójának győztes osztálya
11. C
Ismerd meg az Uniót helyi verseny ötödik fordulójának győztes osztálya

11.C kamarakórus: Behán Brigitta, Dudás Emese, Garai Gitta, Gerencsér Janka, Gősi Klaudia, Gyüdi Eszter, Mészáros Alexandra, Nógrádi Lilla, Pintér Virág, Scheau Bernadett, Szilágyi Violetta, Sziveri Zsófia
Festival d' Italiano országos olasz nyelvi versenyen könnyűzene csoportos ének kategóriában 1. hely
Felkészítő tanárok: Fürdökné Kovács Krisztina, Lovasné Bartha Edit
A lányok emellett számos alkalommal színesítették már magas szintű fellépéseikkel iskolánk programjait, szerepeltek:
            ● ”Jót tenni jó”
            ill. karácsonyi karitatív programokon
            Ki-Mit-Tud-on, az Alapítványi Esten
            Az Alapítványi Bálon
            A Tömörkény napon önálló műsorral léptek fel
            Különdíjat hoztak el a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által meghirdetett Kulturális Versenyen kamara kórus kategóriában
            Az iskola ballagási műsorában is hallhattuk őket

Behán Brigitta 11. C
A Dugonics Társaság és az Ifjúsági Tagozat által szervezett Szegedi
Középiskolások Művészeti Találkozóján komolyzene kategóriában I. helyezés

Dudás Emese 11.C
Festival d' Italiano országos olasz nyelvi versenyen tanulmányírás kategóriában I.helyezés
Felkészítő tanár: Fürdökné Kovács Krisztina

Gyüdi Eszter 11.C
Kálmány Lajos Országos Népdaléneklési Verseny arany fokozat
A Dugonics Társaság és az Ifjúsági Tagozat által szervezett Szegedi
Középiskolások Művészeti Találkozóján könnyűzene szólóének kategóriában I. helyezés
Felkészítő tanárai: Lovasné Bartha Edit, Dohány Gabriella

Huszár Janka 11.C
Curie Környezetvédelemi Emlékverseny Területi döntőjén 2. helyezést elért csapat tagja
Felkészítő tanára: Pintérné Temunovic Andrea

Kiss Márton Attila 11.C
kitűnő bizonyítvány
Víz világnapi vetélkedő I. helyezett csapat tagja

Lőrincz Anna Kata 11.C
Kitűnő tanuló
Víz világnapi vetélkedő I. hely
Curie Környezetvédelmi Emlékverseny Országos II. hely
Felkészítő tanára: Pintérné Temunovic Andrea

Szilágyi Violetta 11.C
Bethlen Gábor Megyei Olasz Verseny III. helyezett
Felkészítő tanára: Fürdökné Kovács Krisztina

Simon Sarolta 11.C
Víz világnapi vetélkedő I. hely
Curie Környezetvédelemi Emlékverseny Területi döntőjén 2. helyezést elért csapat tagja
Felkészítő tanára: Pintérné Temunovic Andrea

Sojnóczky Anna 11.D
ENIBE – vita kategória 3. helyezett
Felkészítő tanár: Guba Eszter

Takács Mária Flóra 11. D
Jeles tanuló
ENIBE – vita kategória 2. helyezett
Felkészítő tanár: Guba Eszter

Tapasztó Daniella 11. D
Kitűnő bizonyítvány
Megyei Deák Fordítóverseny spanyol nyelv 1. hely
Spanyol nyelvű irodalmi novellaíró verseny 2.helyezés
Felkészítő tanár: Guba Eszter

Országos Spanyol Kulturális Vetélkedő 2. helyezett csapat tagjai
Szekfű Inez 11. D
Fábián Fanni 11. D
Felkészítő tanár: José Miguel Burgos Mazas

Varjas Bíborka 11. D
Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd Versenyen az Anyanyelvápolók Szövetségének Különdíja
Felkészítő tanár: Horváth Szabolcs

Kéri Szilvia 11.E
Kitűnő bizonyítvány

Monostori Eszter 11. E
Gyorskorcsolya: Országos Diákolimpia I. helyezett (egyéni összetettben)
Jégkorcsolya Európa Kupa 1. helyezett

Módra Szilvia 11.E
Kitűnő bizonyítvány

Szemerédi Edina 11.E
Kitűnő bizonyítvány

Heim Gréta 11.ipm
Kitűnő bizonyítvány
Művészettörténet OKTV döntő 12.hely
Felkészítő tanárok: Nagy László, Varga Magdolna

Kezes Zsófia 11. Ipm
Kitűnő bizonyítvány

Nagy-György Ágnes 11. Ipm
Kitűnő bizonyítvány

Papdi Rita 11.ipm
Kitűnő bizonyítvány
Művészettörténet OKTV döntő 5. hely
Felkészítő tanárok: Nagy László, Varga Magdolna

Balázs Klára 12. D
ENIBE – vita kategória 3. helyezett
Felkészítő tanár: Guba Eszter

Filep Fruzsina 12.D
Kitűnő bizonyítvány

Király Kamilla 12.D
Kitűnő bizonyítvány
Országos Spanyol Kulturális Vetélkedő 1. helyezett csapat tagja
Felkészítő tanár: José Miguel Burgos Mazas
Venezuela Függetlenségének 200. évfordulója alkalmából meghirdetett történelmi pályázat 2. helyezése
Felkészítő tanára: Lévainé Dr. Kovács Marian

Kovács Emese 12.D
Kitűnő bizonyítvány
Országos Spanyol Kulturális Vetélkedő 1. helyezett csapat tagja
Felkészítő tanár: José Miguel Burgos Mazas

Serföző Anna 12.D
Krúdy – Fordítóverseny német nyelv II. helyezés
Felkészítő tanár: Dr. Lénárdné Delley Pirosk

Bethlen Gábor Megyei Idegennyelvi és Országismereti Versenyen
Sódar Éva 12. D német nyelv 1. helyezés
Varga Róbert 12. D német nyelv 3. helyezés
Felkészítő tanárai: Dr. Lénárdné Delley Piroska, Gyuris Annett

Zádori Nikolett 12.D
Krúdy – Fordítóverseny német nyelv I. helyezés
Megyei Deák Fordítóverseny német nyelv II. hely
Felkészítő tanár: Dr. Lénárdné Delley Piroska

Országos Spanyol Kulturális Vetélkedő 1. helyezett csapat tagjai
Marton Franciska 12. D
Nammau Sarah Marina 12. D
Raffay Regina 12. D
Szabó Rita 12. D
Felkészítő tanár: José Miguel Burgos Mazas

Országos Spanyol Kulturális Vetélkedő 2. helyezett csapat tagjai
Antós Kata 12. D
Locskai Péter 12. D
Kovács Gréta 12. D
Felkészítő tanár: José Miguel Burgos Mazas

Barabás Zita 12. A
4 éven át kitűnő bizonyítvány

Dietrich Paula 12. A
Angol nyelv OKTV I. kategória 34. hely
Felkészítő tanár: Dr. Szilákné Korbély Ágnes

Marjanucz Éva Zita 12.A
kitűnő érettségi

Miklós Csongor 12. A
kitűnő bizonyítvány, kitűnő érettségi

Varga Szabina 12. A
4 éven át kitűnő bizonyítvány, kitűnő érettségi

Zeller Vivien 12.A
kitűnő érettségi

Zsidi Gabriella 12. A
4 éven át kitűnő bizonyítvány

Molnár Anett 12.B
Horváth István Károly latin nyelvi és kultúrtörténeti verseny II. kategória 3. helyezés
Felkészítő tanára:Vágó Mária

Németh György Attila 12. B
Dráma OKTV II. fordulójába jutott és kitűnő érettségit szerzett.
Ha valakit az iskola minden tagja, tanárok, diákok egyaránt ismer, az Gyuri. Az elmúlt 4 évben alig volt olyan ünnepi műsor, iskolánk életében fontos esemény – Ki-Mit-Tud?, Alapítványi Est, Költészet Napja- amin ne szerepelt volna emlékezetesen. Ezen alkalmakkor vagy néptáncban vagy versmondásban mutatta meg tehetségét. Gyuri népszerűségét versenyeredményei is növelik, az Eötvös József szónokversenyen országos II. helyezést, a Kárpát-medencei szavalóversenyen szintén II. helyezést ért el. Számos városi versenyben szerepelt eredményesen versmondásaival, ill. (Fülöp Ádámmal, Király Tamással és Horváth Dániellel) tagja a Suhancok csapatának; magas színvonalú fellépéseikkel többször képviselték az iskolát.
Ezért idén az Év diákja kitüntetést kapja.

Tari András 12.B
Latin nyelvi OKTV országos 33. hely
Horváth István Károly latin nyelvi és kultúrtörténeti verseny II. kategória 2. helyezés
Felkészítő tanára:Vágó Mária

Bónus Lilla 12. C
Kitűnő bizonyítvány, Kitűnő érettségi

Czékus Zalán 12. C
Kitűnő bizonyítvány, Kitűnő érettségi

Cseh Aletta 12. C
Kitűnő érettségi

Deák György 12. C
Kitűnő bizonyítvány, kitűnő érettségi
Víz világnapi Verseny I. helyezett csapat tagja
felkészítő tanárok:Horváthné Szabó Éva, Pintérné Temunovic Andrea

Farle Ádám 12. C
Víz világnapi Verseny I. helyezett csapat tagja 
felkészítő tanárok:Horváthné Szabó Éva, Pintérné Temunovic Andrea

Ilia Dóra 12. C
Kitűnő bizonyítvány, Kitűnő érettségi

Kardos Tímea 12. C
Kitűnő érettségi

Kósa Dominika 12.C
Kálmány Lajos Országos Népdaléneklési Verseny ezüst fokozat

Mangó Katalin 12. C
Kitűnő érettségi

Zsíros Vanda 12. C
Kitűnő érettségi

Almási Csenge 13.D
Spanyol nyelv OKTV II. kategória 24. hely
Felkészítő tanára: Guba Eszter
Multimédia pályázaton részt vett csapat tagja: I. helyezett (Brüsszeli tanulmányút)
Felkészítő tanár: Szlezák Anikó

Deli Alexandra Viktória 13. D
Spanyol nyelv OKTV II. kategória 28. hely
Felkészítő tanára: Guba Eszter
Multimédia pályázaton részt vett csapat tagja: I. helyezett (Brüsszeli tanulmányút)
Felkészítő tanár: Szlezák Anikó
Kitűnő érettségi

Kormány Gábor 13.D
Kitűnő érettségi

Szalai Bálint 12.ipm
Kitűnő érettségi

Hári Kata 12.ipt
Kitűnő érettségi

Sefta Leila 12.ipt
(2 pont híjján) kitűnő érettségi, 4 éven át végzett közösségi munka

Kolozsvári Viktória 13.ipm
Kitűnő bizonyítvány
kitűnő szakmai érettségi
XXI. Országos Rajzverseny 3. helyezés
Felkészítő tanára: Barta András

Pamuk Lilla 13.ipm
Kitűnő bizonyítvány
Kitűnő szakmai érettségi

Simon Borbála 13. Ipm
A kerámia szakon 5 éven át tartó szorgalmas, kitartó szakmai munkájáért és a példamutató, kimagasló szintű érettségi teljesítményéért.

Tömörkény irodalmi pályázat (amelyet néhai Tömörkény Erzsébet, az iskola névadójának leánya alapított azzal, hogy minden évben a legjobb önképző köri irodalmi alkotás szerzője kapja meg)
I. hely: ( igazgató nyitja ki a borítékot) „Kakukkos óra”jeligével novella Skrionya Réka 9.A
II. hely: „Suhanc mérföldkövek” jeligével versciklus Imrényi Dániel 10.B
III. hely: „Kicsi lélek” jeligével versciklus Hedvicsek Anna Eszter 9.C