AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK

A Tömörkény István Gimnázium Leánykara
Az ÉNEKLŐ IFJÚSÁG HANGVERSENYEN „Az év kórusa” kitüntető címet kapta és ARANY DIPLOMÁVAL minősítést szerzett.
Karnagy: Dr. Dohány Gabriella

9.A
Balog Brigitta
     • kitűnő bizonyítvány
     • A 27. Országos Ifjúsági és Gyermek Néptánc fesztiválon a Tiszavirág Táncegyüttessel kiemelt arany minősítést kapott.

Lovászi Zsuzsanna
     • kitűnő bizonyítván
     • A 27. Országos Ifjúsági és Gyermek Néptánc fesztiválon a Tiszavirág Táncegyüttessel kiemelt arany minősítést kapott.

Vidiczki Zsombor
kitűnő bizonyítvány

9.B
Atesán Dóra
Savaria Országos Történelem Verseny 11. helyezés , megyei 1. helyezés
felkészítő tanár: Rákos Magdolna

9.C
Dávid Anna
     • „Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny BRONZ fokozat
     • A Dugonics Társaság elnöksége és Ifjúsági Tagozata által meghirdetett pályázat népdaléneklés kategória kiemelt arany; felkészítő tanára: Dr. Dohány Gabriella
     • „Re:formáció - Megújuló világ”Komplex Műveltségi Vetélkedő középdöntő Teccel csapat 6. helyezés: Eiler Dóra, Tapodi Anita, Makk Róza 11.Ipm, Petrény Katinka 9.C felkészítő tanár: Rechtenwald Kristóf
     • Megyei bicinium éneklési versenyen Török Dóra 9.C osztályos tanulóval arany minősítés; felkészítő tanára: Dr. Dohány Gabriella

9.Kny
Krokavecz Csenge
kitűnő bizonyítvány

9.Ipm
Gaál Lilly
kitűnő bizonyítvány

Kiss Gábor
kitűnő bizonyítvány

Takács Zita
kitűnő bizonyítvány

9.Ipt
Kalocsay Anett
     • kitűnő bizonyítvány
     • Az iskolai focicsapatot erősítette.
           IV. TAVASZ KUPA 1. helyezés
           DIÁKOLIMPIA leány labdarúgás V-VI. korcsoport megyei döntő 1. helyezés
           XV. Csonka Kupa Futsal 2. helyezés

9.D
Huszlik Noa Vanda
kitűnő bizonyítvány

10.A
Dinnyés Dalma
kitűnő bizonyítvány

Kazareczki Letícia
kitűnő bizonyítvány

Preszner András
XV. Országos Tudományos Diákkonferencia „legjobb prezentáció kategória” 3. helyezés; felkészítő tanára: Dávid István

Seller Dániel
     • kitűnő bizonyítvány
     • XV. Országos Tudományos Diákkonferencia abszolút 2. helyezés; felkészítő tanára: Dávid István

Villám Vanessza
kitűnő bizonyítvány

10.B
Bihari Csenge Bianka
     • kitűnő bizonyítvány
     • A Megyei Bicinium Éneklési Versenyen Fekete Réka 10.B osztályos tanulóval ezüst minősítés; felkészítő tanár: Lovasné Bartha Edit

Dabis Barnabás
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fotópályázat „Az ördög a részletekben rejlik” 1. helyezés; felkészítő tanár:Nagy László

Sipos Fanni
     • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fotópályázat „Az ördög a részletekben rejlik” különdíj
     • A Dugonics Társaság elnöksége és Ifjúsági Tagozata által meghirdetett pályázat - fotó kategória 2. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László

10.C
FESTIVAL D' ITALIANO 2017
Csoportos ének – komolyzenei kategória 1. helyezés
VILLANELLE VEZZOZE
Mihovecz Anikó, Pál Zsófia, Nagy Elizabet, Ujvári Bernadett, Bikádi Ramóna, Gubik Lili 10.C, Mihály Napsugár 12.C
felkészítő tanár: Kovács Krisztina és Lovasné Bartha Edit

Gubik Lili
     • FESTIVAL D' ITALIANO 2017 Olasz emlékek kategória 1. helyezés; felkészítő tanár: Kovács Krisztina
     • SZTE Olasz Nyelv és Irodalmi Tanszék által megrendezett Olasz Nyelv Napja versenyen a „Le ragazze di Gucci” csapat tagjaként 1. helyezés; felkészítő tanár: Kovács Krisztina

Kővágó Dávid
     • kitűnő bizonyítvány
     • Magyar Hidrológiai Társaság Szegedi Ifj.Csoport és a Szegedi SZC Gábor Dénes Szakgimnázium által szervezett Víz Világnapja 2017. vetélkedő 1. helyezés, „A régió legjobb csapata” különdíj (a csapat további tagjai Dobó Csilla, Csőke Imola, Biczók Brigitta10.C); felkészítő tanár: Kovács Veronika
     • Ebben az évben is számos versenytánc eredménnyel büszkélkedhet.
           Táncsport Magyar Bajnokság MB Ifjúsági Standard 14. helyezés
           CB Tíztánc Országos Bajnokság 6. helyezés
           Kosice Open 2017.Felnőtt B ST nemzetközi verseny 5. helyezés

Lévai Vanessza és párja Szilágyi Viktor 12.D
A 2016-2017 tanévben 53 versenyen voltak ebből 39 első helyezést értek el.
     • Pécs Országos Bajnokság standard táncok 1. helyezés Országos Bajnoki Cím
     • Pécs Országos Bajnokság felnőtt C tíztánc 1. helyezés Országos Bajnoki Cím
     • Szőke Tisza Nemzetközi Táncverseny Felnőtt C standart 1. hely
     • Szőke Tisza Nemzetközi Táncverseny Felnőtt C latin táncok 1. hely
     • Számos rendezvényen színvonalasan képviselte iskolánkat. (pl. Alapítványi Est, Dugonics Fesztivál)

10.D
ENIBE Színház kategória különdíj
Erdős Réka kitűnő bizonyítvány
Tálosi Dorottya kitűnő bizonyítvány
Szabó Vanda kitűnő bizonyítvány
Nagy Ramóna, Beretka Annamária, Mészáros Márton, Kovács Boglárka, Ferenczi Zsófia, Papp Laura, Mészáros Barbara
felkészítő tanár: Koldo Sebastián García

10.D
Mészáros Barbara
Juvenes Translatores: a legjobb fiatal fordító spanyol nyelven
felkészítő tanár: Ábrahám Szilvia

10.E
Uhrin Dorottya
kitűnő bizonyítvány

10.Ipm
Kovács Emese
kitűnő bizonyítvány

Kozák Luca Anna
kitűnő bizonyítvány

Sarfenstein Ditta
     • „Mit adtak nekünk a rómaiak?” Országos Tárgyalkotó Pályázat „tárgy” kategóriában 2. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László
     • Számos szavalóversenyen és városi rendezvényen képviselte iskolánkat.

11.A
Angeli Izabella
ECL Országos Nyelvi Verseny - német nyelv 1. helyezés
felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária

Kubatovics Kata
     • kitűnő bizonyítvány
     • ECL Országos Nyelvi Verseny - német nyelv 3. helyezés; felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária
     • Deák Megyei Fordítóverseny - német nyelv 3. helyezés; felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária

Katona Orsolya
kitűnő bizonyítvány

Mátó Réka
     • kitűnő bizonyítvány
     • ECL Országos Nyelvi Verseny - német nyelv 10. helyezés; felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária

Papp Bálint
     • Strasbourg Euroscola Nemzetközi Vetélkedő 600 diákjából 2. helyezés; felkészítő tanár: Nagy Lászlóné
     • A Dugonics Társaság elnöksége és Ifjúsági Tagozata által meghirdetett pályázat fotó kategória 3. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László

11.B
Faragó Alexandra
     • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fotópályázat „Az ördög a részletekben rejlik” különdíj; felkészítő tanár:Nagy László
     • Strasbourg Euroscola Nemzetközi Vetélkedő 600 diákjából 2. helyezés; felkészítő tanár: Nagy Lászlóné

Szekeres Csenge Viktória
Csizmazia Magánalapítvány 2017. évi természetismereti pályázatán díjat nyert.; felkészítő tanár: Dr. Kovács Józsefné

Török Mercédesz
kitűnő bizonyítvány


11.C
FESTIVAL D' ITALIANO
2017 Csoportos ének – könnyűzene kategória 1. helyezés
PULCINI
Horák Alexandra, Varga Patrícia, Molnár Ágnes, Pataki Barbara, Tyukodi Dorka, Tóth Anna, Szenczy Nóra, Ollári Anita Laura 11.C
felkészítő tanárok: Dr. Dohány Gabriella, Rigóné Hargitai Csilla

Ollári Anita Laura
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fotópályázat
„Az ördög a részletekben rejlik” különdíj
felkészítő tanár:Nagy László

11.D
Bokor Emese
     • kitűnő bizonyítvány
     • Implom József Helyesírási Verseny megyei 4. helyezés; felkészítő tanár: Horváth Szabolcs István

Bódi Rebeka Vanda
kitűnő bizonyítvány

Erdős Sára
Premio de la Embajada
(Spanyol Nagykövetség ösztöndíja) 1. helyezés
felkészítő tanárok: Ábrahám Szilvia, Boros Krisztina, Koldo Sebastian Garcia

Kora Karina
     • kitűnő bizonyítvány
     • „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos, Kárpát-medencei döntő Sátoraljaújhely város plakettje; felkészítő tanár: Horváth Szabolcs István
     • Krúdy Városi Fordítóverseny - német nyelv 1. helyezés; felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária
     • A Dugonics Társaság elnöksége és Ifjúsági Tagozata által meghirdetett szólóhangszer kategóriában (fuvola) különdíj; felkészítő tanár: Szíjjártó Szabó Zsuzsanna

Berta Henrietta 12.D Karancsi Péter 11.D Köteles Krisztián 11.D
ENIBE Civilizáció kategória 1. helyezés
felkészítő tanár: Lévainé dr. Kovács Marian

GavránKinga és Tary Tímea
     • ENIBE Rövidfilm kategória 1. helyezés
     • Ebben a tanévben végzett közösségi munkájukért, a március 15.-ei és a ballagási műsor felvételének elkészítéséért köszönetet mondunk nekik.

Kevei Lili
     • kitűnő bizonyítvány
     • ENIBE Vita kategória 1. helyezés; felkészítő tanár: Koldo Sebastián García

Kovács Annamária
kitűnő bizonyítvány

Varró Estilla
     • kitűnő bizonyítvány
     • Krúdy Városi Fordítóverseny - német nyelv 3. helyezés
     • Deák Megyei Fordítóverseny - német nyelv 2. helyezés
         felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária

Országos úszás DIÁKOLIMPIA leány 4x50 m gyorsváltó VI. korcsoport 7. helyezés
Scherer Vanda 11.D, Novák Pálma 11.E, Szenczy Nóra 11.C Gyémánt Petra 11.C
felkészítő tanár: Schimplné Baji Krisztina

Gyémánt Petra
     • Maraton Magyar Bajnokság/K2 női felnőtt 8. helyezés
     • Megyei Úszás diákolimpia leány 100m gyorsúszás VI. korcsoport 4. helyezés
         felkészítő tanár: Schimplné Baji Krisztina

11.E
Dudás Natália
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fotópályázat „Az ördög a részletekben rejlik” 1. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László

Kozák Sára Kata
kitűnő bizonyítvány

11.F
Hajnal Eszter
FESTIVAL D' ITALIANO 2017
Olasz emlékek kategória 3. helyezés
felkészítő tanár: Kovács Krisztina

Szekeres Anna
kitűnő bizonyítvány

Tóth Tamás
kitűnő bizonyítvány

11.Ipm
György Ágota
kitűnő bizonyítvány

Gyuris Enikő
Művészettörténet OKTV 13. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László

Polner Eszter
     • Művészettörténet OKTV 7. helyezés; felkészítő tanár: Nagy László
     • Derecske Városi Művelődési Központ és Könyvtár "A mi forradalmunk 1956" képzőművészeti pályázat 3. helyezés

12.A
Cicelszki Ivett
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

Csebella Orsolya
kitűnő érettségi


Csizmadia Dóra
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

Dudovics Boglárka
kitűnő bizonyítvány

Fogas Benjámin AZ „ÉV DIÁKJA”
     • kitűnő bizonyítvány
     • kitűnő érettségi
     • Ady –szavalóverseny különdíj; felkészítő tanár: Kondász Rózsa
Az elmúlt 4 évben számos városi és országos rendezvényen méltón képviselte az iskolánkat: Kosztolányi és Baka szavalóversenyen, a magyar nyelv napján az Egyetem kulturális fesztiválján. Az Ő versmondása nélkül elképzelhetetlenek voltak az iskolai ünnepségek és a Tömörkény Alapítványi Estek.

Lennert József
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

Menyhárt Luca
BTK Kommunikációs Tanszék
Országos Tandíjfelező pályázat 1. helyezés
felkészítő tanár: Nagy László

Meister Kitti
BTK Kommunikációs Tanszék
Országos Tandíjfelező pályázat 2. helyezés
felkészítő tanár: Nagy László

Tresnyics Rebeka
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

Újvári Aliz
kitűnő érettségi

Goll Anna
     • kitűnő érettségi
     • Tömörkény-fordítóverseny – angol nyelv 1. helyezés
     • Krúdy Városi Fordítóverseny - angol nyelv 1. helyezés
         felkészítő tanár: dr. Szilákné Korbély Ágnes

12.B
Berta Viktória
     • kitűnő bizonyítvány
     • „Szép magyar beszéd” verseny Csongrád megyei döntő 2. helyezés; felkészítő tanára: Dirner Ágota

12.B
Imre Nikolett
kitűnő bizonyítvány

Pintér Petra
     • OKTV latin nyelv 25. hely
     • Horváth István Károly Latin Nyelvi és Ókortudományi Verseny 9. hely; felkészítő tanár: Vágó Mária

Rácz Nikolett
Horváth István Károly Latin Nyelvi és Ókortudományi Verseny 10. hely; felkészítő tanár: Vágó Mária

Kálló Sámuel
     • kitűnő bizonyítvány
     • kitűnő érettségi
     • DUE Diákújságíró Egyesület fotópályázat az év diákfotósa
     • A Dugonics Társaság elnöksége és Ifjúsági Tagozata által meghirdetett pályázaton fotó kategória: 1. helyezés
         felkészítő tanár: Nagy László
     • Az „Édes anyanyelvünk” országos nyelvhasználati versenyen az országos döntőbe jutott; felkészítő tanára: Varga Magdolna

Kopilovic Eleonóra
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

12.C
Ancsányi Ivett
     • FESTIVAL D' ITALIANO
         2017 Csoportos ének – könnyűzene kategória 3. helyezés; felkészítő tanárok: Kovács Krisztina és Lovasné Bartha Edit
     • Megyei bicinium éneklési verseny >b#ezüst minősítés; felkészítő tanár: Lovasné Bartha Edit
     • Számos iskolai és városi rendezvényen képviselte iskolánkat a négy év során.

Asztalos Johanna
kitűnő bizonyítvány

Barna Patrícia
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

Fülöp Melinda
kitűnő érettségi

Horváth Janka
kitűnő bizonyítvány

Rúzsa Vivien
     • FESTIVAL D' ITALIANO
         2017 Csoportos ének –könnyűzene kategória 3. helyezés ; felkészítő tanárok: Kovács Krisztina és Lovasné Bartha Edit
     • Megyei bicinium éneklési verseny ezüst minősítés; felkészítő tanár: Lovasné Bartha Edit
     • Számos iskolai és városi rendezvényen képviselte iskolánkat a négy év során.

Vereczkey Katalin
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

12.D
Boldizsár Dániel
kitűnő érettségi

Korom Dorina
     • kitűnő bizonyítvány
     • Premio de la Embajada (Spanyol Nagykövetség ösztöndíja) a legjobb 12 között
     • DEÁK Megyei Fordítóverseny - spanyol nyelv 2. helyezés; felkészítő tanárok: Guba Eszter, Koldo Sebastian Garcia

Lévai Janka Katalin
kitűnő érettségi

Török Anett
kitűnő bizonyítvány
kitűnő érettségi

12.E
Asztalos Dávid
kitűnő érettségi

Palotás Gyöngyi Adél
     • kitűnő bizonyítvány
     • kitűnő érettségi
     • OKTV Olasz nyelv I. kategória 13. helyezés
     • FESTIVAL D' ITALIANO 2017
         Élőbeszéd B kategóriában 3. helyezés
         Meseírás I. kategóriában 2. helyezés
         felkészítő tanár: Rigóné Hargitai Csilla

Bakai Boglárka
     • kitűnő bizonyítvány
     • kitűnő érettségi
     • FESTIVAL D' ITALIANO 2017 Meseírás I. kategóriában 1. helyezés; felkészítő tanár: Rigóné Hargitai Csilla

Csonka Balázs
     • Országos Egyéni Diákolimpia Sakk F6 2. helyezés
     • Szerb Nemzeti Csapatbajnokság Novi Sad II.liga 4. helyezés
     • Magyar Nemzeti Csapatbajnokság (NBI.) 7. helyezés
     • jeles tanuló

12.Ipm
Berkó Izabella
kitűnő érettségi

13.Ipt
Romvári Ákos (szobrász)
A XXVI. Országos Rajzverseny 1. helyezés; felkészítő tanár: Bánvölgyi László

Szabó Anna
A Kazinczyról elnevezett SZÉP MAGYAR BESZÉD verseny
52. kárpát-medencei döntő - Kazinczy érem
felkészítő tanár: Zsótér Éva

Egedi Réka
kitűnő bizonyítvány

Ökrös Fanni
kitűnő bizonyítvány

DIÁKOLIMPIA leány labdarúgás V-VI. korcsoport országos 16. helyezés
Balogh Dzsenifer 11.D, Dobó Dóra 11.E, Ferenczi Zsófia 10.D, Fodor Beáta 12.D, Márta Csenge 11.B, Mihálffy Kincső 10.E, Molnár Gabriella Lucia 11.D, Őrhalmi Fanni 9.A, Schildkraut Fruzsina 11.F, Szunyog Zsanett 11.D, Tóth Vivien 9.Kny
felkészítő tanár: Weisz Emília

Egész évben végzett közösségi munkájukért:
     • Sebők Marcell 11.D
     • Szikszer Bálint 11.D
         + Krúdy Városi Fordítóverseny - német nyelv 2. helyezés
         Felkészítő tanárok: Gyuris Annett, Kulcsárné Hinze Mária
     • Alexa Dávid 11.B
     • Guvat Zsuzsanna 11.B
     • Fekete Kamilla 11.Ipm ( IDB elnöke)
     • Román Sára Rebeka 11.F
A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozat diákelnökségi tagja, köszönet az egész éves lelkiismeretes munkájáért.

Tömörkény pályázat
Néhai Tömörkény Erzsébet, az iskola névadójának leánya alapította azzal, hogy minden évben a legjobb önképző köri irodalmi alkotás szerzője kapja meg.

I. helyezés „PIPACSVIRÁG” jeligével Polner Laura 12.B
I. helyezés „Nagyanyám birodalma” jeligével Szunyogh Szabolcs 12.E
II. helyezés „BOMBADILTOMA” jeligével Mikházi Bence 12.D



2017. április 6-án tartották Brüsszelben a Juvenes Translatores Európai Uniós fordítóverseny díjátadóját.
Magyarországot iskolánk tanulója, Mészáros Barbara képviselte, akinek fordítása az összes magyar fordítás közül a legjobbnak bizonyult. Barbara spanyolról magyar nyelvre fordított. Felkészítő tanára Ábrahám Szilvia.
Jutalma egy brüsszeli utazás volt, ahol az Európai Bizottság épületében szervezett díjátadó ceremónián vehetett részt.
A képen Barbara látható a díj átvételének pillanatában.
Gratulálunk!