Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium

Tanév rendje 2017/2018

Nap (-tól, -ig)

Idő (-tól, -ig)

Bejegyzés

Augusztus

aug.22 (K)

10:00 - 10:30

Nyitó értekezlet

aug.22 (K)

10:30 - 14:00

Vezetői értekezlet

. ()

Gólyanap 9.A, 9.B, 9.C, 9.Ipm

aug.23 - aug.30 (Sze - Sze)

Munkaközösségi értekezletek

aug.24 (Cs)

7:30 - 14:00

Javító vizsgák

aug.23 - aug.29 (Sze - K)

Osztályozó vizsgák

aug.27 - aug.30 (V - Sze)

Környezetvédős gólyatábor

aug.29 (K)

Gólyanap 9.E, 9. Kny

aug.30 (Sze)

9:00 - 12:00

Tanévnyitó értekezlet (tűzvédelmi, munkavédelmi oktatás)

Szeptember

szept.1 (P)

A pedagógiai program, az SZMSZ, házirend, helyi tantervek átnézése

szept.1 (P)

„Füstmentes Iskola” program folytatása

szept.1 (P)

Tankönyvosztás-9.-10.-11.-12.évfolyam

szept.1 (P)

7:45 - 8:30

Kilencedik osztályos tanulók fogadása (udvar vagy 205. terem)

szept.1 (P)

Első tanítási nap

szept.1 (P)

7:45 - 11:25

4 osztályfőnöki óra

szept.1 (P)

11:35 - 12:30

Angol nyelvi szintfelmérő: 9.B, 9.C, 9.Kny, 9.E, 9. Ipm

szept.1 (P)

Tankönyvosztás az ingyenes tankönyvre jogosult diákok számára

szept.5 (K)

Jelentkezési határidő az őszi szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgákra

szept.6 (Sze)

10:20 - 14:30

DSK

szept.6 (Sze)

14:30 - 15:30

IDB

szept.6 (Sze)

14:30 - 15:30

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny - iskolai forduló

szept.8 (P)

17:00 - 19:00

Szülői értekezlet a 9. osztályok számára és pszichológus előadása: Bacsa Erzsébet:

szept.8 (P)

17:00 - 18:00

A Konfuciusz Intézet tájékoztatója

szept.8 (P)

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny jelentkezési határidő

szept.11 (H)

Arany János Emlékév programjainak meghirdetése: Illusztráció, "képregény" pályázat és Műátirat készítése pályázat meghirdetése

szept.14 (Cs)

Kiállítás-Vizsgaremekek (Rotary díjazás)-Tiszatáj

szept.13 - szept.20 (Sze - Sze)

Német cserekapcsolat-fogadás

szept.15 (P)

Jelentkezési határidő a Szent-Györgyi Albert Tanulmányi versenyre

szept.18 (H)

Tanmenetek leadása

szept.18 (H)

9:00 - 14:00

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny Csongrád megyei forduló

szept.18 - szept.24 (H - V)

A Világ legnagyobb Tanórája program

szept.22 (P)

Jelentkezési határidő az OKTV-re – szaktanárnál, igazgatóhelyettesi irodában

szept.23 (Szo)

MOL-Suliváltó

szept.25 (H)

Jelentkezési határidő az ÚTRAVALÓ ösztöndíjprogramra EFOP-3.1.4-VEKOP-15-2015-00001

szept.27 (Sze)

Gólyaavató

szept.27 (Sze)

7:45 - 12:20

9. és 10. osztálynak 5 tanítási óra

szept.28 (Cs)

Jelentkezési határidő az előkészítőkre

szept.29 (P)

Európai Diáksport Napja – Magyarország

Október

okt.2 (H)

Nyitott Bíróságok előadások

okt.2 (H)

Bűnmegelőzési előadások októbertől kezdődően igény szerint osztályfőnöki órákon

okt.2 (H)

Premio Embajada (a Nagykövetség tanulmányi ösztöndíja) beadási határidő

okt.4 (Sze)

Állatok világnapja

okt.5 (Cs)

13:15 - 15:15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 1.

okt.5 (Cs)

7:45 - 15:10

rövidített órák (mindenkinek)

okt.5 (Cs)

7:45 - 12:55

9-10. évfolyamnak 7 rövidített tanítási óra

okt.6 (P)

17:00 - 19:00

Szülői értekezlet a 12. évfolyam számára

okt.6 (P)

Előkészítők indulnak: angol nyelv, rajz, német nyelv, ének-zene januárban

okt.6 - okt.13 (P - P)

Az aradi vértanúk emléknapja

okt.6 (P)

EDUVITAL Egészségbiológiai tanulmányi verseny - Veszprém

okt.7 (Szo)

A spanyol tagozatos iskolák lektorainak éves találkozója és koordinátorainak éves értekezlete

okt.8 (V)

16. Pick Utcai Futófesztivál

okt.11 (Sze)

Deák fordító verseny

okt.12 (Cs)

A Spanyol kultúra napja

okt.13 - okt.27 (P - P)

Őszi írásbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák

okt.14 (Szo)

Aradi kirándulás

okt.16 - okt.20 (H - P)

október 23. megemlékezés

okt.17 (K)

17:00 - 19:00

Nyílt nap

okt.18 (Sze)

A magyar festészet napja –művészeti tagozat _Klauzál tér

okt.18 (Sze)

14:30 - 16:30

Implom József Helyesírási Verseny

okt.18 (Sze)

Wallenberg nyomán vetélkedő

okt.19 (Cs)

14:30 - 16:30

Közösségi nap (9-10. évfolyam)

okt.20 (P)

Jelentkezési határidő a Juvenes Translatores fordító versenyre

okt.20 (P)

Ünnepi megemlékezés

okt.20 (P)

7:45 - 12:10

6 rövidített óra

okt.20 (P)

„Édes anyanyelvünk” országos forduló

okt.20 (P)

Jelentkezési határidő az Országos Tolkien Levelező Versenyre

okt.20 (P)

A magyar festészet napja – művészeti tagozat (esőnap) - Klauzál tér/Móra Ferenc Múzeum

okt.20 (P)

Jelentkezési határidő az Arany János Irodalmi Versenyre

okt.25 (Sze)

Jelentkezési határidő a Pályaválasztási Napokra

okt.26 (Cs)

Dákolimpia (kosárlabda, labdarúgás, röplabda, kéilabda, asztalitenisz, úszás)

okt.27 (P)

EDUVITAL Pályázat Díjátadó

okt.27 (P)

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

okt.30 - nov.3 (H - P)

Őszi szünet

November

nov.6 (H)

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

nov.6 - nov.30 (H - Cs)

Arany János - tabló

nov.6 (H)

Történelem OKTV 1.

nov.7 (K)

Tömörkény nap kidolgozott programjainak leadása (vezetői értekezlet)

nov.7 (K)

10:20 - 10:40

Flashmob-közös versmondás: Arany jános Emlékév kapcsán

nov.7 (K)

Földrajz OKTV 1.

nov.7 (K)

14:30 -

KI-MIT-TUD?

nov.8 (Sze)

Informatika II. kat. OKTV 1.

nov.9 (Cs)

Művészettörténet OKTV 1.

nov.9 - nov.13 (Cs - H)

Őszi szóbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák emelt szintű

nov.10 (P)

15:00 - 15:30

Szülői Közösség ülése, Szülők Akadémiája (pszichológus)

nov.10 (P)

15:30 - 17:00

Fogadóórák

nov.10 (P)

17:00 - 19:00

Szülői értekezletek

nov.10 (P)

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-első forduló

nov.13 (H)

Magyar Nyelv Napja

nov.13 (H)

Angol nyelv OKTV 1.

nov.14 (K)

Matematika OKTV 1.

nov.15 (Sze)

Magyar nyelv OKTV 1.

nov.16 (Cs)

Fizika OKTV 1.

nov.16 - nov.17 (Cs - P)

Pályaválasztási Napok IH

nov.17 (P)

Bursa Hungarica ösztöndíj pályázat

nov.17 (P)

OTP verseny

nov.17 (P)

Zrinyi Ilona matematikaverseny

nov.17 (P)

Árokszállásy biológia verseny

nov.20 (H)

William Blake angol szép kiejtési verseny

nov.20 (H)

Kémia OKTV 1.

nov.21 (K)

Nevezési határidő az Arany Dániel matematika versenyre

nov.22 (Sze)

Füstmentes Nap

nov.22 (Sze)

15:00 - 16:00

Beszélgetés az intézményvezetővel

nov.22 (Sze)

Informatika I. kategória: alkalmazási ismeretek OKTV 1.

nov.20 - nov.24 (H - P)

Őszi szóbeli szintemelő, rendes, javító, pótló, ismétlő érettségi vizsgák középszintű

nov.23 (Cs)

Biológia OKTV 1.

nov.24 (P)

Tanári kirándulás (színházműsor, programok függvényében)

nov.24 (P)

Rövidített órák

nov.24 (P)

A kompetenciaméréshez szükséges adatküldés határideje az OH-nak

nov.27 (H)

Német nyelv OKTV 1.

nov.28 (K)

11:35 - 13:15

Koncert délidőben – ének tagozat 1.

nov.28 (K)

Olasz nyelv OKTV 1.

nov.29 (Sze)

Spanyol nyelv OKTV 1.

nov.30 (Cs)

Magyar irodalom OKTV 1.

nov.30 (Cs)

Örökségünk '48 történelem és állampolgári vetélkedő jelentkezési határidő

nov.30 (Cs)

Természettudományos Kavalkád az Agórában

nov.30 (Cs)

„Év tanára” szavazás

December

dec.1 (P)

17:00 - 22:00

Árpádházi Szent Erzsébet Alapítványi Est– Vedres

dec.6 (H)

16:30 - 18:00

Mikulás

dec.5 (K)

Dráma OKTV 1.

dec.6 (Sze)

Latin nyelv OKTV 1.

dec.7 - dec.8 (Cs - P)

Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny

dec.8 (P)

Művészettörténet OKTV 1. (pályamunka 2. forduló)

dec.8 (P)

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-második forduló

dec.9 (Szo)

Adventi kirándulás Bécsbe

dec.19 (K)

14:30

A spanyol tagozat karácsonya

dec.22 (P)

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

dec.22 (P)

11:00 - 13:00

Karácsonyi ünnepség- DÓM

dec.22 (P)

7:45 - 10:20

3 óra (mindenkinek)

dec.22 (P)

Örökségünk '48 történelem és állampolgári vetélkedő jelentkezési határidő

dec.27 - jan.2 (Sze - K)

Téli szünet

Január

jan.3 (Sze)

A téli szünet utáni első tanítási nap

jan.3 (Sze)

Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 1. – pályamunka beküldés

jan.4 (Cs)

Vizuális kultúra OKTV 1. – pályamunka beküldés

jan.5 (P)

Filozófia OKTV jelentkezési határidő

jan.8 (H)

Fittség mérés

jan.11 (Cs)

8:00 - 12:00

Pályaorientációs nap 11-12. évfolyam 8.00-12.00 Felvételi tájékoztató

jan.11 (Cs)

17:00 - 19:00

szülői értekezlet a végzős diákok szüleinek

jan.11 (Cs)

TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

jan.16 (K)

17:00 - 19:00

Nyílt nap

jan.19 (P)

14:00 - 16:00

Savaria országos történelem verseny

jan.19 (P)

A kitelepített németek emléknapja (faliújság)

jan.20 (Szo)

10:00 - 14:00

Központi írásbeli a 8. osztályosok számára

jan.22 (H)

IGAZGATÓI SZÜNET

jan.23 (K)

Filozófia OKTV 1.

jan.23 (K)

A magyar kultúra napja

jan.25 (Cs)

8:00 - 16:00

Pótló központi írásbeli felvételi a 8. osztályosoknak és a dolgozatok megtekintése 8.00-16.00

jan.26 (P)

Az első félév vége, osztályozó konferenciák a 9–13. évfolyam számára.

jan.26 (P)

7:45 - 10:40

4 rövidített óra

jan.29 (H)

10:00 - 13:00

II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Verseny – iskolai forduló

Február

febr.1 (Cs)

A köztársaság napja (faliújság)

febr.2 (P)

Féléves értesítők kiadásának határideje

febr.3 (Szo)

18:00 - 1:00

Szalagavató bál (Sportcsarnok)

febr.6 (K)

11:35 - 13:15

Koncert délidőben – ének tagozat 2.

febr.6 (K)

14:30 - 16:30

Kazinczy Ferenc szépkiejtési verseny iskolai forduló

febr.7 (Sze)

Avram Hershko Természettudományi Verseny beküldési határidő 1. forduló

febr.7 (Sze)

14:30 - 16:30

Félévi értekezlet és nevelési értekezlet

febr.7 (Sze)

rövidített órák (mindenkinek)

febr.8 - febr.9 (Cs - P)

IGAZGATÓI SZÜNET

febr.8 (Cs)

Eötvös József szónoki beszédmondó verseny iskolai forduló

febr.8 (Cs)

A 8. osztályos tanulók értesítése az írásbeli eredményekről/ Értékelő lap kiadása a 8. osztályosoknak

febr.12 (H)

Jelentkezési határidő: XVIII. Országos Mintázásversenyre

febr.12 (H)

Curie természet és környezetvédelmi verseny

febr.12 (H)

József Attila versmondó verseny

febr.12 (H)

Jelentkezés és pályamunka beküldés a XVIII. Országos népművészeti versenyre

febr.15 (Cs)

Jelentkezési határidő érettségi vizsgákra, felsőoktatási intézményekbe

febr.15 (Cs)

13:15 - 15:15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 2.

febr.15 (Cs)

7:45 - 15:10

rövidített órák (mindenkinek)

febr.15 (Cs)

7:45 - 12:55

9-10. évfolyamnak 7 rövidített tanítási óra

febr.23 - márc.2 (P - P)

Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja (faliújság, ofő órák)

febr.28 - márc.1 (Sze - Cs)

12:00 - 16:00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása, rajz gyakorlati alkalmassági vizsga

febr.28 - márc.1 (Sze - Cs)

7:45 - 11:25

5 rövidített óra

Március

márc.5 - márc.9 (H - P)

Pénz7 (témahét)

márc.7 (Sze)

14:00 - 16:00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása - pótnap

márc.9 (P)

15:00 - 15:30

Szülői Közösség ülése és Szülők Akadémiája (pszichológus)

márc.9 (P)

15:30 - 17:00

Fogadóórák

márc.9 (P)

17:00 - 19:00

Szülői értekezlet

márc.10 (Szo)

MUNKANAP /EGÉSZSÉGNAP+FÜSTMENTES NAP (márc.16. P ledolgozása)

márc.14 (Sze)

Jelentkezési határidő :XXIV. Országos Rajzversenyre

márc.14 (Sze)

Kenguru matematika verseny

márc.10 (Szo)

Horváth István Károly Latinverseny - DÖNTŐ

márc.14 (Sze)

Kálmán Lajos népdaléneklési verseny

márc.14 (Sze)

Csizmazia pályázat

márc.14 (Sze)

Diákolimpia - megyei forduló-röplabda

márc.14 (Sze)

A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása-határidő

márc.14 (Sze)

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről

márc.14 (Sze)

7:45 - 12:10

6 rövidített óra

márc.15 (Cs)

Megyei idegen nyelvi verseny

márc.16 (P)

ENIBE

márc.22 (Cs)

A Víz világnapja

márc.23 (P)

Festival’d Italiano

márc.23 - márc.24 (P - Szo)

VII.Országos Festészeti Verseny

márc.28 (Sze)

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

márc.29 - márc.30 (Cs - P)

XXI. Országos Mintázásverseny

márc.29 - ápr.3 (Cs - K)

Tavaszi szünet

Április

ápr.4 (Sze)

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

ápr.5 - ápr.6 (Cs - P)

XXVII. Országos Rajzverseny

ápr.9 - ápr.13 (H - P)

Digitális Témahét

ápr.9 - ápr.13 (H - P)

Osztályozó vizsgák az előrehozott érettségire

ápr.10 (K)

11:35 - 13:15

Koncert délidőben – ének tagozat 3.

ápr.11 (Sze)

Német cserekapcsolat- utazás Forchheimba

ápr.11 (Sze)

15:00 - 16:00

A költészet napja

ápr.13 (P)

Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Hivatalnak

ápr.16 (H)

„A fizika mindenkié”-országos programba való bekapcsolódás

ápr.16 (H)

Krúdy fordító verseny

ápr.16 (H)

Vöröskeresztes verseny

ápr.16 (H)

Kitaibel Pál biológia és természetvédelmi verseny

ápr.16 (H)

Integrált természettudományi verseny

ápr.16 (H)

Forrásközpontú történelem verseny

ápr.16 (H)

Medve Szabadtéri Matekverseny

ápr.16 (H)

Tatai Országos Vers és Prózamondó Verseny

ápr.16 (H)

Nemzetközi Színház fesztivál

ápr.16 (H)

Föld napja

ápr.16 - ápr.20 (H - P)

A holokauszt áldozatainak napja (faliújság, ofőóra )

ápr.17 (K)

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny - iskolai forduló (a következő tanévre)

ápr.18 (Sze)

15:00 - 16:00

Beszélgetés az intézményvezetővel

ápr.21 (Szo)

MUNKANAP (ápr.30. H ledolgozása)

ápr.21 (Szo)

7:45 - 12:00

SPORTNAP/TÖMÖRKÉNY DIÁKNAP (12. évf. tanítás)(testnevelők)

ápr.23 - ápr.27 (H - P)

Fenntarthatósági Témahét

ápr.26 (Cs)

13:15 - 15:15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 3.

ápr.26 (Cs)

7:45 - 15:10

rövidített órák (mindenkinek)

ápr.26 (Cs)

7:45 - 12:55

9-10. évfolyamnak 7 rövidített tanítási óra

ápr.27 (P)

VIII. Országos balett és moderntáncverseny

ápr.27 (P)

Általános iskolások és az általános iskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról

ápr.27 (P)

XVIII. Országos népművészeti verseny

ápr.30 (H)

II. Tömörkény Kupa

Május

máj.2 - máj.3 (Sze - Cs)

Szerenád

máj.3 (Cs)

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamnak

máj.3 (Cs)

14:30 - 16:30

A 12-13. osztályosok osztályozó konferenciája.

máj.3 (Cs)

12:30 - 13:15

bolond ballagás a 6. órában

máj.4 (P)

16:00 - 18:00

Ballagás

máj.4 (P)

7:45 - 12:10

6 rövidített óra

máj.7 - máj.28 (H - H)

Írásbeli érettségi vizsgák közép és emelt szinten

máj.7 - máj.18 (H - P)

Rendkívüli felvételi eljárás, ha a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel

máj.7 - máj.8 (H - K)

IGAZGATÓI SZÜNET

máj.7 - máj.8 (H - K)

Tanulmányi kirándulások 9-11. évfolyam

máj.9 - máj.10 (Sze - Cs)

12:20 - 17:25

Délutáni tanítás (de. érettségik)

máj.14 (H)

Tömörkény pályázat beadási határideje

máj.18 (P)

Szóbeli érettségi tételek leadási határideje

máj.21 (H)

Pünkösd

máj.23 (Sze)

Országos kompetencia mérés a 10. évfolyamon

máj.24 (Cs)

Kihívás Napja

Június

jún.4 - jún.8 (H - P)

A nemzeti összetartozás napja (faliújság, ofő órák)

jún.4 (H)

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak (Füvészkert, Ásotthalmi csodarét)

jún.4 - jún.7 (H - Cs)

A 13. évfolyam komplex szakmai gyakorlati és szóbeli vizsga

jún.7 - jún.14 (Cs - Cs)

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

jún.15 (P)

Utolsó tanítási nap

jún.15 (P)

11:00 - 16:00

Osztályozó konferenciák

jún.15 (P)

7:45 - 9:50

3 rövidített óra

jún.18 - jún.22 (H - P)

Szakmai gyakorlat a 9., 10. és a 11. szakgimnáziumi évfolyamnak

jún.18 - jún.22 (H - P)

Tömörkény pályázat értékelése

jún.18 - jún.29 (H - P)

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

jún.21 - jún.29 (Cs - P)

Bizonyítványosztás

jún.21 (Cs)

8:00 - 12:00

Beiratkozás a 9. évfolyamra

jún.29 (P)

17:00 - 19:00

Év végi fogadás

Július

júl.2 (H)

9:00 - 14:00

Záró értekezlet (az iskolában)