Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium

Tanév rendje 2018/2019

Augusztus

24.

P

 

 

 

Gólyanap 9.B (Nagy Krisztina)

24.

P

 

 

 

Gólyanap 9.Kny (Dáni Eszter)

27.-30.

H

 -

Cs

 

Környezetvédős gólyatábor a 9. C (Kovács Veronika, Máté Soma)

27.

H

 

 

10:00

Nyitó értekezlet

27.

H

 

 

10:30

Vezetői értekezlet

28.-31.

K

 -

P

 

Munkaközösségi értekezletek

28.-29.

K

 -

Sze

7:30

Javító vizsgák

29.

Sze

 

 

 

Gólyanap 9.F (Horváth Szabolcs)

29.-30.

Sze

 -

Cs

 

Gólyanap 9.C (Dr. Kovács Józsefné)

30.

Cs

 

 

 

Gólyanap 9.Ipm (Mitrik László)

31.

P

 

 

9:00

Tanévnyitó értekezlet (tűzvédelmi, munkavédelmi oktatás)

Szeptember

3.

H

 

 

 

„Füstmentes Iskola” program folytatása

3.

H

 

 

 

A SzeReTeD-laborral való együttműködés folytatása

3.

H

 

 

 

Uruguayi cserekapcsolat szervezési feladatai (Lévainé dr. Kovács Marian)

3.

H

 

 

 

Tankönyvosztás 9.-12. évfolyam (Schimplné Baji Krisztina)

3.

H

 

 

7:30

Kilencedik osztályos tanulók fogadása (udvar vagy kollégium)

3.

H

 

 

 

Első tanítási nap: négy osztályfőnöki óra

3.

H

 

 

11:30

Rendkívüli DÖK ülés

3.-7.

H

 -

P

 

Tankönyvosztás az ingyenes tankönyvre jogosult diákok számára (Medgyesi Sándorné)

5.

Sze

 

 

 

Jelentkezési határidő az őszi szintemelő érettségi vizsgákra

5.

Sze

 

 

10:20

DSK megbeszélés (Weisz Emília)

5.

Sze

 

 

17:00

Interjú szülőkkel az Intézményi önértékelés kapcsán

5.-14.

Sze

 -

P

 

Mentori regisztáció az ÚTRAVALÓ ösztöndíjprogramra EFOP-3.1.4-VEKOP-15-2015-00001

6.

Cs

 

 

14:30

DÖK gyűlés

7.

P

 

 

 

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny jelentkezési határidő (magyar mk: Rigóné Hargitai Csilla, Kondász Rózsa, Varga Magdolna)

8.

Szo

 

 

 

A spanyol tagozatos iskolák lektorainak éves találkozója és koordinátorainak éves értekezlete (Ábrahám Szilvia, Koldo Sebastian)

10.

H

 

 

 

Bizonyítványok leadásának határideje-(IGH1)

14.

P

 

 

17:00

Szülői értekezlet a 9. osztályok számára és pszichológus előadása: Bacsa Erzsébet                                ” 

14.

P

 

 

17:00

A Konfuciusz Intézet tájékoztatója

15.

Szo

 

 

 

Jelentkezési határidő az SZTE Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Versenyre (természettud.mk)

17.

H

 

 

 

Tanmenetek leadása, az mk vezetők ellenőrzése után(1 pld nyomtatva,aláírva+ 1 pld digitálisan)

17.

H

 

 

9:00

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny Csongrád megyei forduló (Rigóné Hargitai Csilla, Kondász Rózsa)

20.

Cs

 

 

 

Wallenberg nyomán vetélkedő jelentkezési határidő

21.

P

 

 

 

Jelentkezési határidő az OKTV-re – szaktanárnál, igazgatóhelyettesi irodában

21.

P

 

 

 

Jelentkezési határidő a Pályaválasztási Napokra (IH) (műv.mk:Dr. Kisapáti Ivett)

23.

V

 

 

 

17. Pick Utcai Futófesztivál (Bayer Attila) munkanap -a 2018. december 15-i áthelyezett szombati munkanapot dolgozzuk le

24.-28.

H

 -

P

 

A Világ legnagyobb Tanórája program (természettud. mk)

26.

Sze

 

 

 

Gólyaavató (9. és 10. évfolyamnak 5 tanítási óra).

27.

Cs

 

 

 

A spanyol nagykövet látogatása

27.

Cs

 

 

 

Jelentkezési határidő az előkészítőkre

28.

P

 

 

 

Európai Diáksport Napja – Magyarország  (testnevelők)           

Október

1.

H

 

 

 

Nyitott Bíróságok előadások októbertől kezdődően

1.

H

 

 

 

Bűnmegelőzési előadások októbertől kezdődően igény szerint osztályfőnöki órákon

2.

K

 

 

 

Premio Embajada (a Nagykövetség tanulmányi ösztöndíja) beadási határidő (spanyol mk)

5.

P

 

 

 

Állatok világnapja (Kovács Veronika, 10. C környezetvédő csoport) 

4.

Cs

 

 

 

Intézményvezetői tanfelügyeleti ellenőrzés

5.

P

 

 

17:00

Szülői értekezlet a 12. évfolyam számára

5.

P

 

 

 

Előkészítők indulnak: rajz, matematika, német nyelv (januártól), ének-zene (januártól)

5.-12.

P

 -

P

 

Az aradi vértanúk emléknapja (október 6.)(faliújság: történelem mk: Májer Márta+of. óra)

6.

Szo

 

 

 

MOL-Suliváltó (testnevelők)

8.-12.

H

 -

P

 

A spanyol kultúra hete (Lévainé dr. Kovács Marian, Máté Soma)

9.-13.

K

 -

Szo

 

Olasz csere kapcsolat-utazás (Rigóné Hargitai Csilla, Némethné Hérics Éva)

12.

P

 

 

 

Természettudományos kalandtúra (Moróné Tapody Éva, Miltner Tímea)

11.

Cs

 

 

13:30

Deák fordító verseny (angol, idegennyelvi és spanyol mk)

12.-29.

P

 -

H

 

Őszi írásbeli szintemelő érettségi vizsgák

13.

Szo

 

 

 

Munkanap(okt.22.H) SPORTNAP (testnevelők: Fekete Zoltán)

13.

Szo

 

 

 

Aradi  kirándulás (történelem mk: Kovács Krisztina)

16.

K

 

 

17:00

Nyílt nap (munkaközösség vezetők)

18.

Cs

 

 

 

Csongrád Megyei Gyermek- és Áldozatvédelmi Együttműködési Megállapodásról tájékoztató értekezlet

18.-19.

Cs

 -

P

 

Pályaválasztási Napok IH (műv.mk: Dr. Kisapáti Ivett)

19.

P

 

 

 

Ünnepi megemlékezés  + faliújság (tört.mk: Bádonyiné Nagy Ilona, Rechtenwald Kristóf) (6 rövidített óra)

18.

Cs

 

 

 

A magyar festészet napja (műv.mk)

 

 

 

 

14:30

Implom József Helyesírási Verseny (magyar mk: Dohány Edit)

 

P

 

 

 

Jelentkezési határidő a Juvenes Translatores fordító versenyre (angol nyelv mk., spanyol nyelv  mk., idegennyelvi mk: Boros Krisztina)

19.-21.

P

 -

V

 

„Édes anyanyelvünk” országos forduló

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő az Országos Tolkien Levelező Versenyre  (magyar mk)

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő az Arany János Irodalmi Versenyre (magyar mk)

24.

Sze

 

 

 

KI-MIT-TUD? (Lovasné Bartha Edit)

 

 

 

 

 

Dákolimpia

26.

P

 

 

 

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

29.-nov.2.

H

 -

P

 

Őszi szünet

November

5.

H

 

 

 

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

5.

H

 

 

 

Történelem OKTV 1.

5.-16.

H

 -

P

 

Wallenberg nyomán vetélkedő regionális elődöntők (történelem mk)

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak (Darules 10.C környezetvédő csoport)

6.

K

 

 

 

Földrajz OKTV 1.

7.

Sze

 

 

 

Informatika II. kat. OKTV 1.

8.

Cs

 

 

 

Művészettörténet OKTV 1.

8.

Cs

 

 

13:15

Filharmónia (IH) 9-10. évfolyam (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák) 1/3

9.

P

 

 

 

Intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés

9.-13.

P

 -

K

 

Emelt szintű őszi szóbeli szintemelő érettségi vizsgák

10.

Szo

 

 

 

Munkanap (nov.2.P)EGÉSZSÉGNAP (Börcsök Tiborné)

9.

P

 

 

10:00

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-első forduló (Vágó Mária, Bodor Tímea)

12.

H

 

 

 

Angol nyelv OKTV 1.

13.

K

 

 

 

Magyar Nyelv Napja (magyar mk: Molnár Mónika)

13.

K

 

 

 

Matematika OKTV 1.

14.

Sze

 

 

 

Magyar nyelv OKTV 1.

 

 

 

 

 

Arany János Irodalmi Verseny 1. forduló

15.

Cs

 

 

 

Fizika OKTV 1.

16.

P

 

 

15:00

Szülői Közösség ülése

16.

P

 

 

15:30

Fogadóórák

16.

P

 

 

17:00

Szülői értekezletek

 

 

 

 

 

William Blake angol szép kiejtési verseny (angol mk)

 

 

 

 

 

Bursa Hungarica ösztöndíj pályázat (osztályfőnöki mk)

 

 

 

 

 

OTP verseny (osztályfőnöki mk)

 

 

 

 

 

Zrinyi Ilona matematikaverseny (mat-fiz-info-mk)

19.

H

 

 

 

Kémia OKTV 1.

19.-23.

H

 -

P

 

Középszintű őszi szóbeli szintemelő érettségi vizsgák

21.

Sze

 

 

 

Informatika I. kategória: alkalmazási ismeretek OKTV 1.

22.

Cs

 

 

 

Biológia OKTV 1.

23.

P

 

 

 

Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

 

 

 

 

 

Nevezési határidő az Arany Dániel matematika versenyre (mat-fiz-info mk)

26.

H

 

 

 

Német nyelv OKTV 1.

27.

K

 

 

15:00

Beszélgetés az intézményvezetővel

27.

K

 

 

 

Olasz nyelv OKTV 1.

 

 

 

 

 

Curie természet és környezetvédelmi verseny (természettud.mk)

 

 

 

 

 

Teleki Virág Vetélkedő

28.

Sze

 

 

 

Spanyol nyelv OKTV 1.

 

 

 

 

 

Szülők Akadémiája (pszichológus)

24.

Szo

 

 

 

Kísérletek kavalkádja  az Agórában (Moróné Tapody Éva, Miltner Tímea)

December

1.

Szo

 

 

8.00-12.00

Munkanap (dec 24.H)Pályaorientációs nap 11-12. évfolyam, Közösségi nap 9-10. évfolyam TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

3.-7.

H

 -

P

 

„Év tanára” szavazás

4.

K

 

 

 

Dráma OKTV 1.

5.

Sze

 

 

 

Latin nyelv OKTV 1.

5.

Sze

 

 

16:30

Mikulás (9. B, 9. Ipm, Nagy Krisztina, Mitrik László)

6.

Cs

 

 

 

Magyar irodalom OKTV 1.

7.

P

 

 

17:00

Árpádházi Szent Erzsébet Alapítványi Est– Vedres (Lovasné Bartha Edit)

7.-8.

P

 -

Szo

 

Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny (természettud.mk)

8.

Szo

 

 

 

Adventi kirándulás Bécsbe (Zsótér Éva, Lovász Márta)

 

 

 

 

 

Művészettörténet OKTV 1. (pályamunka 2. forduló)

11.

K

 

 

5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat 1/3

13.

Cs

 

 

 

Vetélkedő az általános iskolák számára (történelem mk: Kulcsárné Hinze Mária, Szita Ilona,Kovács Krisztina)

13.

Cs

 

 

10:00

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-második forduló (Vágó Mária, Bodor Tímea)

15.

Szo

 

 

 

Munkanap - Ledolgozva: szeptember 23-án

21.

P

 

 

 

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

21.

P

 

 

11:00

Karácsonyi ünnepség- (Molnár Mónika, Némethné Hérics Éva)

27.-jan.2.

Cs

 -

Sze

 

Téli szünet

Január

3.

Cs

 

 

 

A téli szünet utáni első tanítási nap

 

 

 

 

 

Az Uruguayi cserediák fogadása, segítése és programjainak lebonyolítása (Lévainé dr. Kovács Marian)

3.

Cs

 

 

 

Vizuális kultúra OKTV 1. – pályamunka beküldés

5.

Szo

 

 

 

Filozófia OKTV jelentkezési határidő

8.-15.

K

 -

K

 

9.Kny félévi írásbeli és szóbeli vizsgák

8.

K

 

 

17:00

Nyílt nap (munkaközösség vezetők)

8.

K

 

 

 

Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 1. – pályamunka beküldés

9.-ápr.26.

Sze

 -

P

 

Fittség mérés (NETFIT) (testnevelők)

10.

Cs

 

 

 

Implom József Helyesírási Verseny Megyei forduló (magyar mk)

17.

Cs

 

 

 17:00

Felvételi tájékoztató és szülői értekezlet a végzős diákok szüleinek (intézményvezető-helyettesek)

 

 

 

 

14:00

Savaria országos történelem verseny (történelem mk.)

18.-25.

P

 -

P

 

A kitelepített németek emléknapja (január 19.) (faliújság: történelem mk: Szita Ilona)

19.

Szo

 

 

10:00

 Központi írásbeli a 8. osztályosok számára (matematika és magyar mk)

21.

H

 

 

 

IGAZGATÓI SZÜNET- TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

22.

K

 

 

 

Filozófia OKTV 1.

22.

K

 

 

 

A magyar kultúra napja (magyar mk.: Zsótér Éva - 11.A)                               

24.

Cs

 

 

14:00

Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 8. osztályosoknak és a dolgozatok megtekintése 8.00-16.00

25.

P

 

 

 

Az első félév vége, osztályozó konferenciák a 9–13. évfolyam számára. (4 rövidített óra)

Február

1.-8.

P

 -

P

 

A köztársaság napja (február 1.) (faliújság:történelem mk: Rechtenwald Kristóf)

1.

P

 

 

 

Féléves értesítők kiadásának határideje

2.

Szo

 

 

18:00-01:00

Szalagavató bál (Sportcsarnok)

 

 

 

 

14.30

Kazinczy Ferenc szépkiejtési verseny iskolai forduló (magyar mk.:Dr. Dohány Gabriella, Zsótér Éva)

 

 

 

 

 

Avram Hershko Természettudományi Verseny beküldési határidő 1. forduló (természettud. mk)

6.

Sze

 

 

14:30

Félévi értekezlet és nevelési értekezlet (minden óra,rövidítve )

 

 

 

 

 

Eötvös József szónoki beszédmondó verseny iskolai forduló (magyar mk:Varga Magdolna)

7.

Cs

 

 

 

A 8. osztályos tanulók értesítése az írásbeli eredményekről/ Értékelő lap kiadása a 8. osztályosoknak

 

 

 

 

 

Curie természet és környezetvédelmi verseny területi döntő (természettud mk)

 

 

 

 

 

József Attila versmondó verseny (magyar mk)

14.

Cs

 

 

13:15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 9-10. évfolyam (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák) 2/3

15.

P

 

 

 

Jelentkezési határidő érettségi vizsgákra, felsőoktatási intézményekbe

19.

K

 

 

5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat 2/3

22.-márc.1.

P

 -

P

 

Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja (faliújság, ofő órák) (történelem mk: Varga Magdolna)                    

23.

Szo

 

 

 

Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról döntő

28.

Cs

 

 

 

Jelentkezési határidő: XXII. Országos Mintázásversenyre

27.-28.

Sze

 -

Cs

12:00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása, rajz  gyakorlati alkalmassági vizsga (5 rövidített óra)

Március

6.

Sze

 

 

14:00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása - pótnap

8.

P

 

 

15:00

Szülői Közösség ülése

8.

P

 

 

15:30

Fogadóórák

8.

P

 

 

17:00

Szülői értekezlet

 

 

 

 

 

Kenguru matematika verseny (mat-fiz-info mk)

2.

Szo

 

 

 

Horváth István Károly Latinverseny - DÖNTŐ (Vágó Mária, Bodor Tímea)

 

 

 

 

12:00

Kálmán Lajos népdaléneklési verseny (készségtárgyak mk)

 

 

 

 

 

Csizmazia pályázat (természettud.mk)

14.

Cs

 

 

 

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (6 rövidített óra) (Kondász Rózsa, Dr. Máder Attila, )  (faliújság: Rákos Magdolna)

18.

H

 

 

 

A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása-határidő

18.-19.

H

 -

K

 

IGAZGATÓI SZÜNET - TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

18.-22.

H

 -

P

 

Fenntarthatósági Témahét (természettud mk: Udvarhelyi Brigitta, Pintérné Temunovic Andrea)

20.-22.

Sze

 -

P

 

Divatbemutató (textílműves tanuló, Kiss Márta) (A Fenntarthatósági Témahét programja)

 

 

 

 

 

Megyei idegen nyelvi verseny (Bethlen gimn., idegennyelvi mk)

26.

K

 

 

5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat 3.

22.

P

 

 

 

A Víz világnapja (Pintérné Temunovic Andrea, Kovács Veronika, 11. B, 11.C)

22.

P

 

 

 

Víz világnapi verseny

28.-29.

Cs

 -

P

 

XXVIII. Országos Rajzverseny (műv.mk)

29.-30.

P

 -

Szo

 

ENIBE

 

 

 

 

 

Szülők Akadémiája (pszichológus)

 

P

 

Szo

 

Festival’d Italiano (idegennyelvi mk)

Április

4.-5.

Cs

 -

P

 

XXII. Országos Mintázásverseny (rendező: Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium)

8.-12.

H

 -

P

 

Digitális Témahét (Nagy László)

8.-17.

H

 -

Sze

 

Osztályozó vizsgák az előrehozott érettségire

 

 

 

 

 

Német cserekapcsolat- utazás Forchheimba (Gyuris Annett, Zsótér Éva)

11.

Cs

 

 

15:00

A költészet napja (magyar mk: Benkő Imola )

11.

Cs

 

 

13:15

Filharmónia (Belvárosi mozi) 9-10. évfolyam  (7. óra után) (mindenkinek rövidített órák) 3/3

12.

P

 

 

 

Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Hivatalnak

15.-19.

H

 -

P

 

A holokauszt áldozatainak napja - április 16.(faliújság: tört.mk. Lévainé dr. Kovács Marian + of. óra )

16.

K

 

 

 

Beszélgetés az intézményvezetővel

17.

Sze

 

 

 

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

18.-23.

Cs

 -

K

 

Tavaszi szünet

19.-20.

P

 -

Szo

 

A fizika mindenkié nap (Moróné Tapody Éva, Miltner Tímea)

 

 

 

 

 

Föld napja (természettud. mk.: 9. C, Dr. Kovács Józsefné, Kovács Veronika)  

24.

Sze

 

 

 

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

 

 

 

 

Bugát Pál Kárpát-medencei természetismereti műveltségi vetélkedő

 

 

 

 

 

OTDK

 

 

 

 

 

Krúdy fordító verseny (idegennyelvi, angol mk: Nagy Krisztina)

 

 

 

 

 

Vöröskeresztes verseny (természettud.mk:Vadászné Horváth Ildikó)

 

 

 

 

 

Medve Szabadtéri Matekverseny (mat-fiz-info mk)

 

 

 

 

 

Tatai Országos Vers és Prózamondó Verseny (spanyol mk)

 

 

 

 

 

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny - iskolai forduló (a következő tanévre)(magyar mk: Dirner Ágota)

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak (Regionális Hulladéklerakó, Szennyvíztisztító 9.C környezetvédő csoport)

30.

K

 

 

 

Általános iskolások és az általános iskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról

29.-30.

H

 -

K

 

Szerenád

 

 

 

 

 

II. Tömörkény Kupa

Május

2.

Cs

 

 

 

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamnak

2.

Cs

 

 

14:30

A 12-13. osztályosok osztályozó konferenciája, Bolond ballagás a 6. órában

3.

P

 

 

16:00

Ballagás (Lovász Márta, Orlikné Gáspár Karolina)  ( 6 rövidített óra)

6.

H

 

 

 

Tömörkény pályázat beadási  határideje

6.-24.

H

 -

P

 

Írásbeli érettségi vizsgák közép és emelt szinten

6.-7.

H

 -

K

 

IGAZGATÓI SZÜNET-TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP, Tanulmányi kirándulások 9-11. évfolyam

6.-17.

H

 -

P

 

Rendkívüli felvételi eljárás, ha a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel

8.-9.

Sze

 -

Cs

 

Délutáni tanítás (de. érettségik) 7 rövidített óra

17.

P

 

 

 

Szóbeli érettségi tételek leadási határideje (intézményvezetőnek)

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak (Füvészkert, Ásotthalmi csodarét 10.C környezetvédő csoport)

29.

Sze

 

 

 

Országos kompetencia mérés a 10. évfolyamon (Csúriné Németh Éva)

29.

Sze

 

 

 

Kihívás Napja (testnevelők: Bayer Attila)   

Június

3.-7.

H

 -

P

 

A nemzeti összetartozás napja (június 4.) (faliújság: történelem mk: Kovács Krisztina+of. órák)

 

 

 

 

 

Elsősegélynyújtó akadályverseny

3.-7.

H

 -

P

 

A 13. évfolyam komplex szakmai gyakorlati és szóbeli vizsga

3.-7.

H

 -

P

 

9.Kny évvégi írásbeli és szóbeli vizsgák

5.-13.

Sze

 -

Cs

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

14.

P

 

 

 

Utolsó tanítási nap

14.

P

 

 

11:00

Osztályozó konferenciák (3 rövidített óra)

17.-26.

H

 -

Sze

 

Szakmai gyakorlat a 10. és a 11. szakgimnáziumi évfolyamnak

17.-21.

H

 -

P

 

Tömörkény pályázat értékelése (magyar mk)

17.-28.

H

 -

P

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

20.

Cs

 

 

8:00-12:00

Beiratkozás a 9. évfolyamra

24.-28.

H

 -

P

 

Bizonyítványosztás

28.

P

 

 

17:00

Év végi fogadás

Július

1.

H

 

 

9:00

Záró értekezlet (az iskolában)