A verseny időpontja: 2019. április 4-5.
Rendező: Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium

OM azonosító: 029747
6720 Szeged Tömörkény I. u. 1.
Telefon: 06-62-547-105, fax: 06-62-547-108
Honlap: www.tomorkenygimn.hu

A verseny célja: A tehetséges és szakmailag legjobb eredményeket elérő tanulók megismerése, plasztikai felkészültségük felmérése és értékelése. A szaktanárok szakmai tehetséggondozó munkájának megismerése, minőségfejlesztő tevékenységének segítése. A fiatal tehetségek felkarolása és gondozása, a tehetségkutatás és fejlesztés tapasztalatcseréje.
A verseny jellege: Gyakorlati verseny.
A verseny fordulói: Iskolai válogatók és országos döntő.

A versenyre való nevezés és az azon való részvétel ingyenes. A versenyre való nevezés és az azon való részvétel egyik fordulóban sem köthető se nevezési, se regisztrációs, se részvételi díjhoz!
A versenyzők és kísérő tanáraik utazásáról és részvételének egyéb feltételeiről (szállás, étkezés) a nevező intézmény gondoskodik.

Korcsoportok:
I. korcsoport: a képző- és iparművészeti szakgimnázium 12-13. évfolyamos,
II. korcsoport: a képző- és iparművészeti szakgimnázium érettségi utáni kétéves nappali szakképzésének 1/13. és 2/14. évfolyamos tanulói.

Versenyfeladatok:
1. feladat: Portré mintázása élő modell után életnagyságban, agyagból.
A rendező iskola biztosítja a technikai feltételeket, a versenyzők csak a saját mintázó eszközeiket hozzák magukkal.
A feladat megoldására összesen 9 óra áll a versenyzők rendelkezésére.

2. (kreatív) feladat: A versenyzők azonos mennyiségű, a rendező által biztosított anyag (pl. agyag és egyéb mintázható anyagok, valamint természetes és mesterséges kiegészítő anyagok) felhasználásával egy meghatározott témára vagy fogalomra plasztikai megoldást készítenek. A témákat a feladat megkezdése előtt a versenybizottság elnöke adja meg.
A feladat megoldására 4 óra áll rendelkezésre.

Értékelés: A versenybizottság elnöke és tagjai egymástól függetlenül, egyénileg értékelik (az értékelőlapon meghatározott szempontok alapján) a versenyzők teljesítményét. Az 1. feladatra maximum 20 pont, a 2. feladatra maximum 10 pont adható. Egy-egy versenyző végső pontszáma a versenybizottság által adott pontok összege, ami legfeljebb 90 (3x30) pont.

A verseny díjai: A versenybizottság a versenyzők szakmai felkészültsége és plasztikai kifejezőkészsége alapján korcsoportonként I. II. és III. helyezést és különdíjakat adhat ki.

A nevezés módja: Korcsoportonként 2-2 tanulót nevezhet az iskola.
A verseny tájékoztatója a rendező intézmény honlapjáról www.tomorkenygimn.hu letölthető.
A nevezési lapot (a hivatkozásra kattintva tölthető le) a rendező iskola nevére és címére kell eljuttatni postai úton.
A versenyre nevező iskoláknak a versenyrendező intézmény részletes programot küld.
Az országos döntő nevezési határideje: 2019. február 28.

Tömörkény Blog

Ezt a blogot Komlovszky-Szvet Tamás oktatási céllal, a Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai számára hozta létre, így az információ mindenki számára elérhető.

TIG Tube

A Művészeti Szakgimnáziumban történt eseményekről készült videók a YouTube-on.

Textiles szak közösségi oldala

A Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium textiles osztályainak közösségi oldala.

Kerámia szak közösségi oldala

A Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium kerámia osztályainak közösségi oldala.

A szegedi Tömörkény István Művészeti Szakközépiskola fennállásának 50. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségsorozatra készült, az iskolában folyó művészeti oktatást bemutató film.

Fényképezte: Kóthay Sára, Ruzicska Tünde
Vágta, rendezte: Kóthay Sára

Az idén 50. születésnapját ünneplő Művészeti Szakközépiskola kiállítással mutatkozott be a SzegedArt rendezvénysorozat keretében.
Erre az alkalomra készült bemutatkozó kiadványunk.
(Tervezte: Kóthay Gábor)

Magyar nyelvű kiadvány letöltése: http://dl.dropbox.com/u/5322828/50_eves.pdf (nyomtatóra optimalizált)

Szalai Bálint (13. ipt) kerámikus tanulónk egyik Mac viszonteladó pályázatára készített animációja. (Zene: Rosie and Me Bonfires)

Iskolánkban tanító művésztanárok:

Dr. Kisapáti Ivett kőszobrász-restaurátor művész, intézményvezető helyettes

Barczánfalvi Ferenc grafikusművész
Barta András szobrászművész
Bánvölgyi László szobrászművész
Beliczai Mária szobrászművész
Bényi Máté grafikusművész
Bukor Tibor festőművész
Csala Zsuzsanna keramikusművész
Feketű Boglárka keramikusművész
Göblyös Róbert festőművész
Kis Jenő szobrászművész
Kiss Márta textilművész
Kóthay Gábor Munkácsy-díjas grafikusművész
Magyar Mihály grafikusművész
Márkusné Csíkos Ildikó textil mérnök-tanár
Nagy László rajz- és művészettörténet tanár

Óraadó tanárok:

Domsa Sorin balett
Dr. Horváth Tamás Lajos foglalkoztatás II.
Mátó Éva színházi tánc
Dr. Szabóné Dancsik Tünde kortárs-moderntánc
Szalma Anita pénzügyi és vállalkozói ismeretek
Tanács István néptánc